Zioła wspomagające trawienie

ziola-na-trawienie

W obecnych czasach coraz większa liczba osób zaczyna narzekać na problemy z trawieniem, z którymi można sobie poradzić nie tylko poprzez włączenie do diety żywności bogatej w błonnik, ale również odpowiednich ziół. Zioła na trawienie z KrainaHerbaty to równocześnie bardzo znane przyprawy, które warto dodawać do przygotowywanych na co dzień posiłków. Po które zioła na trawienie warto jednak sięgnąć?

Mięta pieprzowa

Napar z mięty pieprzowej pomaga załagodzić skurczowe dolegliwości żołądkowo-jelitowe, jednak działa również żółciopędnie oraz wiatropędnie. Najcenniejszym składnikiem mięty jest mentol, który wykazuje działanie rozkurczowe oraz przeciwbólowe.

Imbir

Imbir to roślina, która zawiera w sobie substancje, które pobudzają wydzielanie soku żołądkowego, dzięki czemu roślina ta wspomaga proces trawienia. Imbir można dodawać do herbaty, jednak sprawdza się również idealnie jako dodatek do dań kuchni azjatyckiej.

Rozmaryn

Rozmaryn to aromatyczna roślina, która wykazuje właściwości wiatropędne, żółciopędne oraz przeciwskurczowe, dzięki czemu wspomaga proces trawienia. Rozmaryn warto dodawać w szczególności do mięs, sałatek oraz makaronów, jednak można go również wykorzystać do przygotowania leczniczego naparu.

This entry was posted on 11 sierpnia 2017, in Zioła. Bookmark the permalink.