Zdrowa żywność – herbatka Yogi Tea

Pod koniec lat sześćdziesiątych dwudziestego wieku, pewien hinduski nauczyciel, w swoich podróżach po świecie, trafił na zachód, gdzie zaczął nauczać zasad współgrania umysłu z ciałem, a także wprowadził ćwiczenia jogi.

Dzieląc się swoją wiedzą na tematy duchowe, zielarskie i zdrowego trybu życia, zaczął propagować specjalnie skomponowaną herbatę, nazwaną później YOGI TEA.

Co to jest Yogi Tea

Napar ten, to kombinacja ziół, przypraw i ekstraktów z owoców. Zestawy herbatek z detoxem, w zależności od przewagi rodzaju składników, mają działanie oczyszczające, relaksujące lub lecznicze.

Pakowane są w torebki, ale znając składniki można skomponować sobie taką mieszankę własnoręcznie. Parzenie powinno trwać kilka minut, pod przykryciem, by aromat się nie rozpraszał .

Zanim zastosuje się jakikolwiek dodatek słodzący, należy posmakować naparu-bazy, a następnie można spróbować posłodzić ją zdrowym dodatkiem, jak miód czy syrop klonowy, dodać nieco mleka, bitą śmietankę lub sok owocowy.

Największą różnorodnością smaków herbatek Yogi mogą poszczycić się Stany Zjednoczone, których jest około sześćdziesiąt rodzajów, natomiast w Europie znajdziemy ich ponad czterdzieści. We wszystkich znajduje się kompozycja pięciu podstawowych przypraw, a mianowicie kardamonu, cynamonu, imbiru, czarnego pieprzu i goździków, z innymi równie aromatycznymi dodatkami.

This entry was posted on 1 października 2017, in Herbaty. Bookmark the permalink.