Zastosowanie lipy

Kwiat lipy posiada wszechstronne zastosowanie. Dzięki swoim właściwościom w ostatnich czasach znacznie zyskał na popularności.

Kosmetyka

kwiat lipyPrzede wszystkim kwiaty lipy dobrze sprawdzają się w kosmetyce. Dodany do różnego rodzaju kremów działa podobnie, jak balsam na skórę. Intensywnie ją nawilża, a także dzięki swoim właściwościom regenerującym usuwa z niej niedoskonałości. Wspomaga usuwanie różnego rodzaju blizn i rozstępów, a także rozjaśnia obecne na cerze piegi. Ponadto ujędrnia również skórę i ją uelastycznia. Tak więc przydaje się również jako kosmetyk przeciwdziałający procesowi starzenia się skóry. Inną bardzo przydatną właściwością jest wpływ lipy na włosy i paznokcie. Wzmacnia strukturę włosów i paznokci, dzięki czemu nie łamią się one tak często. Likwiduje również nagromadzony łupież.

Przeziębienie i grypa

Herbata z kwiatu lipy znacznie wzmacnia organizm w okresach zimowo – jesiennych, a także leczy często występujące o tych porach roku przeziębienia i grypy. Łagodzi ona kaszel, a także zmniejsza ból gardła. Działa przeciwzapalnie, a także jest skutecznym, naturalnym środkiem napotnym i rozgrzewającym. Tak więc powinno się ją przede wszystkim podawać osobom, które gorączkują. Ważne jest również to, że napar taki udrażnia górne drogi oddechowe. Tak więc wspomaga oddychanie w trakcie nieprzyjemnego kataru. Ponadto spożywanie herbaty z lipy regularnie jest w stanie uchronić organizm przed zachorowaniem.

This entry was posted on 9 stycznia 2018, in Zioła. Bookmark the permalink.