Vaporizer CBD: czym jest i do czego służy?

Vaporizer CBD to po prostu anglojęzyczna nazwa na urządzenie zwane waporyzatorem. Czym jest waporyzator? Jaka jest zasada jego działania i w jaki sposób się go używa? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w poniższym artykule!

Waporyzator: co to takiego?

Waporyzatorami nazywamy urządzenia, które służą do podgrzewania suszu ziołowego różnego rodzaju. Może to być lawenda, mięta czy susz konopny. Susz jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury, ale temperatury, która nie przekracza progu zapalenia danej substancji. Pod wpływem temperatury z suszu ziołowego uwalniają się substancje aktywne w postaci pary czy też aerozolu, który następnie wdycha się za pomocą specjalnego ustnika do płuc.

Waporyzator CBD to nic innego jak standardowy waporyzator, bo w każdym można waporyzować niemal dowolne rodzaje suszu ziołowego.

Dlaczego waporyzator?

Z kilku względów. Waporyzacja zdecydowanie mniej obciąża płuca niż palenie. Dym tytoniowy czy dym konopny zawierają sporo substancji smolistych, które w dłuższej perspektywie mogą negatywnie rzutować na zdrowie użytkownika. Z tego między innymi powodu wynaleziono waporyzator, aby nie wdychać dymu ze spalanego suszu, a aerozol z suszu podgrzewanego.

Taki zabieg powoduje ograniczenie wydzielania substancji smolistych (w zależności od badania) o około 90 procent, a to jest liczba, z którą trudno dyskutować. Waporyzatory można regulować pod względem temperatury w taki sposób, aby dostosowywać ją do osobistych preferencji. Najczęstszym zakresem jest zakres od 160 do 230 stopni Celsjusza.