Przyczyny powstawania i sposoby leczenia erekcji

Zaburzenia erekcji to przypadłość, która dotyka wielu mężczyzn w różnym wieku. Powtarzających się problemów z uzyskaniem i utrzymaniem wzwodu nie należy lekceważyć, ponieważ mogą prowadzić do frustracji oraz obniżenia samooceny. W takim przypadku warto sięgnąć po specjalistyczne preparaty lub skorzystać z pomocy specjalisty.

Przyczyny problemów z erekcją

Przyjmuje się, że zaburzenia erekcji dotykają około 16% mężczyzn w przedziale wiekowym od 20 do 75 lat. Wraz z wiekiem odsetek takich osób rośnie. Przyczyny problemów ze wzwodem mogą mieć podłoże psychiczne lub fizyczne. Jeśli chodzi o sferę psychiczną, zaburzenia dotykają przede wszystkim mężczyzn przemęczonych i narażonych na przewlekły stres. Źródłem problemów może być także depresja. 

Problemy z pojawianiem się i utrzymywaniem wzwodu często są wywołane cukrzycą, zaburzeniami hormonalnymi oraz prowadzeniem niezdrowego trybu życia. Otyłość, brak ruchu, korzystanie z używek to czynniki, które mogą prowadzić do obniżenia możliwości seksualnych.

Sposób na skuteczne rozwiązanie problemu

Panowie, którzy narzekają na problemy z erekcją, mogą wypróbować mensil. Preparat oferowany przez polskiego producenta dostępny jest bez recepty. Substancję aktywną stanowi sildenafil. Jest to substancja najdłużej dostępna na rynku, a przez to najlepiej przebadana. Jej charakterystyczną cechą jest szybki czas działania.

Efekty działania mensilu https://www.aptekagalen.pl/mensil-25mg-2tbl pojawiają się już po 12 minutach i mogą utrzymywać się nawet przez 5 godzin. Innym skutecznym sposobem na pozbycie się zaburzeń erekcji jest modyfikacja stylu życia. Wprowadzenie zdrowiej diety, regularna aktywność fizyczna i rezygnacja z używek to zachowania, które mogą przynieś równie dobre efekty co farmaceutyki.