Jakie zioła na trzustkę okażą się najlepsze?

Trawienie to skomplikowany proces, za jej prawidłowy przebieg odpowiada między innymi wydzielająca enzymy trawienne trzustka. Coraz częściej jest to organ narażony na choroby, przewlekłe zapalenia czy nawet nowotwory. Poprawa jej funkcjonowania to przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych, wprowadzenie do codziennej diety wielu naturalnych komponentów. Sprawdzonym rozwiązaniem mogą być także dobrze dobrane zioła na trzustkę.

Dlaczego warto pić zioła na trzustkę?

 Ziołolecznictwo nie od dziś może pomóc w konkretnych sytuacjach. Wystarczy niewielka wiedza o naturalnych sposobach poprawy trawienia, żeby trzustka zaczęła wydzielać enzymy w dostatecznej ilości. Zioła na trzustkę działają przede wszystkim jako element odtruwający, oczyszczający organy z toksyn, wspomagają także działanie innych organów wewnętrznych, między innymi żołądka, wątroby, regenerują je. Korzystnie jest połączyć niektóre zioła ze sobą, stworzyć mieszankę mającą właściwości bakteriobójcze, rozkurczowe czy nawet moczopędne. Gotowe zioła na trzustkę znajdziesz tutaj.

Po które zioła sięgnąć?

 W sklepach zielarskich nie brakuje produktów, które już po niedługim okresie spożywania, przyniosą układowi trawiennemu ulgę, zlikwidują dolegliwości bólowe. Do takich można zaliczyć:

  • glistnik jaskółcze ziele, 
  • koper ogrodowy, 
  • kłącze perzu, 
  • dziurawiec zwyczajny,
  • mięta pieprzowa,
  • karczoch zwyczajny,
  • mniszek lekarski.

Zioła na trzustkę występują w różnych formach, często zdarza się, że pakowane są w wygodne do zaparzania torebki. Można je parzyć kilka razy dziennie do posiłków, jak zwykłą, ekspresową herbatę.

This entry was posted on 21 listopada 2021, in Zioła. Bookmark the permalink.