Czy warto stosować zioła szwedzkie?

Na rynku znajdziemy dzisiaj wiele przeróżnych preparatów mających na celu polepszenie naszego zdrowia. Szczególnie często zaś spotykamy wszelkie mieszanki ziołowe oraz wyprodukowane na bazie naturalnych składników. Jednym z takich ziołowych preparatów jest mieszanka znana jako zioła szwedzkie.

Co to w ogóle jest? Jest to mieszanka ziół przypisywana legendarnie znanemu lekarzowi Paracelsusowi, jednakże do jej rozpowszechnienia przyczyniło się dwóch lekarz szwedzkich oraz zielarka niemiecka. W skład ziół szwedzkich wchodzi 11 ziół:  szafrana, aloes, manna, arcydzięgiel, senes, rabarbar, mirra, kurkuma, dziewięćsił, teriak oraz kamfora. Jak należy je stosować i na co mogą pomóc?

Otóż ogólnie są dwa rodzaje stosowania ziół szwedzkich. A zatem możemy w postaci okładów albo też nacierek stosować je zewnętrznie. Uważa się, że pomagają zwalczyć bóle, zastopować rozwój reumatyzmu oraz wygoić się ranom. Co więcej stosowane regularnie pomagają zwalczyć różne drobne wypryski i krosty.

Wewnętrznie natomiast możemy stosować nalewkę, która pomaga na problemy z łaknieniem, niestrawność i wzdęcia. Ponadto istnieją płukanki na bazie ziół szwedzkich przynoszące ulgę w bólach gardła i ogólnie – stanach zapalnych jamy ustnej.

Czy zatem warto stosować zioła szwedzkie? Jeśli cierpimy na wyżej wspomniane dolegliwości, to możemy ich spróbować, pamiętając jednak żeby zapytać lekarza, czy nie mamy przeciwwskazań.

This entry was posted on 21 września 2017, in Zioła. Bookmark the permalink.