Co warto wiedzieć o zielonej herbacie?

Zielona herbata znana już była w VII – X wieku n.e. W Chinach, Tajlandii czy Indii już od dawna ceniona była za właściwości lecznicze oraz zbawienny wpływ na przewód pokarmowy. Dziś, również spożywamy ją ze względu na prozdrowotne właściwości, ale i wyjątkowy smak. Co więc warto wiedzieć o zielonej herbacie?

Po pierwsze – pozytywny wpływ na organizm

Zielona herbata pomaga w odchudzaniu, przyspiesza proces trawienny i działa zbawiennie na przewód pokarmowy. Ponadto, działa przeciwnowotworowo oraz ma wpływ na układ sercowo – naczyniowy, obniżając ciśnienie krwi. Regularne jej picie sprawia, iż oczyszcza organizm z toksyn i zapobiega stanom zapalnym.

Po drugie – dawkowanie

Przyjmuje się, iż powinno wypijać się około 3-4 filiżanki herbaty zielonej dziennie. Ważna jest regularność oraz jakość herbaty. Cena zielonej herbaty z dobrych sklepów zielarskich to wydatek około 20 – 30 zł. Warto jednak zainwestować w pozbawioną chemii, dobrą herbatę liściastą, która nie tylko będzie pozytywnie działać na nasz organizm, ale i też dobrze smakować.

 

Po trzecie – ceny

Jak wspomniano wyżej, cena herbaty zależy między innymi od producenta, ilości oraz jej jakości. Im lepsza, organiczna herbata tym kupujący musi liczyć się z wyższą ceną. Cena zielonej herbaty w saszetka to wydatek rzędu ok. 6-10 zł, w sklepach ze zdrową żywnością cena zielonej herbaty waha się między 20 – 30 zł. Z kolei w sklepach zielarskich wyjątkowa zielona herbata cena (https://www.krainaherbaty.pl/herbata-zielona) to oko. 40 zł.

 

Czy warto codziennie sięgać po filiżankę z zieloną herbatą? Zdecydowanie tak. Jak wynika z powyższego, oprócz wielu właściwości zbawiennych dla naszego zdrowia, jest ona zdrowsza od czarnej herbaty a z odpowiednimi dodatkami (np. cytryną) – naprawdę pyszna.