Choroby krążenia – geny, czy tryb życia?

Choroby krążenia pojawiają się najczęściej, kiedy człowiek jest jeszcze w sile wieku, a śmiertelne żniwo zbierają, kiedy wkracza we wczesną starość. W dzisiejszych czasach granica ta niepokojąco się obniża. Często mówi się, że decydującą rolę odgrywają tu czynniki genetyczne. Dzisiejsza wiedza pozwala jednak jednoznacznie stwierdzić, że nie jest to prawda i najważniejsze są czynniki środowiskowe – zarówno nasze wybory, jak i to, na co mamy mniejszy wpływ.

Przyczyny problemów z układem krążenia

Choroby układu krążenia to największy współcześnie zabójca ludzi. Przyczyny ich powstawania są zróżnicowane. Bardzo częstym powodem jest nieodpowiednia, mało zróżnicowana i uboga w witaminy i minerały dieta. Należy więc koniecznie ją zmienić, a dodatkowo suplementować ważniejsze składniki.

Świetnym pomysłem jest tu codzienne stosowanie toniku Biovital zdrowie plus https://www.aptekagalen.pl/biovital-zdrowie-plus-plyn-1000ml, który oprócz najważniejszych witamin i dużej porcji żelaza ma również dobroczynny ekstrakt z kwiatów głogu. Inne ważne przyczyny chorób układu krążenia to: nadużywanie alkoholu i tytoniu, brak ruchu, chroniczny stres, nieprzepracowane traumy.

Co można zrobić – podstawowe informacje

Warto zauważyć, że wszystkie wspomniane wyżej czynniki można zmienić, a zatem zwiększyć swoją szansę na długie, zdrowe i szczęśliwe życie. Codzienne stosowanie Biovitalu zdrowie plus to oczywiście nie wszystko – choć jest bardzo pomocne. Warto wyrobić w sobie nawyk regularnego ćwiczenia – oczywiście dostosowanego do możliwości. Powinno się odstawić albo przynajmniej ograniczyć używki.

Najtrudniej jest z ograniczeniem stresu – w końcu nie zawsze mamy na to wpływ. Dobrym pomysłem może być codzienna medytacja, znalezienie sobie odprężającego hobby, terapia prowadzona przez specjalistę, albo (o ile to możliwe) zmiana otoczenia na spokojniejsze.